Biologický tříkomorový Septik k obetonování kruhový - 4m³

Kód: SEPTIK4O
Český produkt
ZDARMAZDARMA
3 Trikomorovy septik 1
26 509 Kč
Skladem
Držák na čerpadlo ?
Nástavec ?
Můžeme doručit do:
1.7.2024

✅Osvědčená a patentovaná konstrukce septiku

✅Rychlá a jednoduchá instalace septiku s nutností obetonování

✅Plastové septiky mají extrémně dlouhou životnost (několik generací)

✅Plastové septiky splňují všechny požadavky ČSN A EN

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis plastového tříkomorového septiku k obetonování kruhový - 4 m³

Plastový tříkomorový septik kruhový - objem 4 m³

Vzhledem k nižším pořizovacím nákladům, se plastový tříkomorový septik k obetonování  řadí k  nejlevnějšímu typu podzemních plastových nádrží. Tato nádrž se doporučuje instalovat spíše do svahovitého terénu nebo tam, kde se plánuje vyšší statické zatížení, resp. kde je hornaté podloží , bez výskytu spodní vody. Pokud se plánuje pojezd vozidel nad nádrží anebo v jejím blízkém okolí , je nutné, aby sílu betonu a železobetonové výztuhy zhodnotil statik a to s přihlédnutím na plánované zatížení. Statiku plastového tříkomorového septik zajišťuje její obetonování ze všech stran, nikoli konstrukce nádrže samotné.

Nedoporučuje se instalace plastového tříkomorového septiku k obetonování  poblíž  míst s vytékajícím vodním zdrojem anebo vsakovací nádrže. Tam by případně mohla  zasakovaná voda lokálně nahradit spodní vodu a tím poškodit nádrž. Na vytvrdlou, cca 15 cm vysokou, betonovou desku se plastový tříkomorový septik usadí a po celém obvodu i přes horní stranu obetonuje. Montážní návod k instalaci plastového tříkomorového septiku k obetonování naleznete zde.

Součástí plastového tříkomorového septiku je nátok a bezpečnostní přepad (DN 100-150 dle volby klienta), revizní komín o průměru 60 cm ve standartní výšce 30 cm a plastový krycí poklop. Po provedení objednávky Vám zašleme na  emailovou adresu technický nákres (schéma), ve kterém uvedete požadovanou polohu, průměr nátoku, výškové umístění, výšku revizního komínu a případně další požadavky. Tento nákres zašlete na mail dodavatele pro další potřeby technika výroby. 

Aby byla manipulace s jímkou snadná ,je opatřena na horní straně úchyty - viz. montážní návod a technický nákres v sekci Certifikáty a montážní návody.

 

Technické parametry:

Objem 4000l / 4 m³

Výška 1500 mm

Vnější průměr 1900 mm

Výška výztuhy 10 cm

Revizní komín průměr 60 cm

Výška revizního komínu 30 cm

Váha 110 kg

 

K septiku obdržíte všechny potřebné dokumenty pro kolaudaci, tj. záruční list, protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti septiku, prohlášení o shodě a montážní návod.

V případě instalace a užívání septiku je nutné dle zákona o odpadních vodách, podat na příslušném úřadě žádost o stavební povolení k "povolení k vypouštění odpadních vod". Jedná se tak z důvodu vypouštění odpadních vod ze septiku do vod povrchových. Septik je považován v rámci výše uvedeného zákona o odpadních vodách za 1. stupeň přečištění odpadních vod. Doporučujeme za septik napojit zemní pískový filtr, který má funkci 2. stupně požadované filtrace. Následně můžete takto přečištěnou odchozí vodu ze zemního pískového filtru vypouštět do kanalizace, vsaku nebo napojením na plastový tříkomorový septik použít případně na mytí zahradního náčiní nebo jako zálivku zeleně a pod.. 

 

Společnost Kraťas plast vyrábí plastový tříkomorový septik z primárního polypropylenu - prvoplastu bez příměsi recyklátu, tak jak je to u konstrukčního a technického polypropylenu. Výrobce dodává primární polypropylen v široké škále barev dle RAL a pouze u nádrží z primárního polypropylenu klient obdrží certifikát materiálu. Ten garantuje stoprocentní kvalitu, požadované fyzikálně - mechanické vlastnosti materiálu, které zajistí dlouhou životnost plastových nádrží vyrobených z tohoto typu plastu - více info zde

 

Nástavec revizního komínu a zamykání revizního komínu je možné objednat v sekci "Doplňkový sortiment".

web septik k obet. 4m3

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologický tříkomorový septik k obetonování
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 60 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Čistírny odpadních vod Vladimír Krátký

Společnost Vladimír Krátký má dlouholetou tradici v oblasti plastové výroby. Jsme držitelem vlastního výrobního patentu a čistírny odpadních vod neboli čov nejen vyrábíme, ale také prodáváme! Dále se specializujeme na plastovou výrobou na zakázku a dokážeme z plastu na přání klienta vyrobit jakýkoliv výrobek. (Čistírny odpadních vod, Jímkyseptikyžumpy, Odlučovače ropných látek tuků, Revizní šachty, akumulační a přečerpávací nádrže, Čerpací šachty)

 

Po více než 990realizovaných montážích máme mnoho praktických zkušeností a dokážeme Vám pomoci vybrat vhodnou technologii, navrhnout vhodný způsob likvidace odpadních vod. Umíme poradit a ušetřit Váš čas i peníze. Na přání zákazníka zajišťujeme komplexní služby, dodávku na klíč od návržení vhodné technologie, výběr ideálního umístění, včetně vyžadovaných podkladů (vyřízení povolení, projektová dokumentace, hydroposudek). Samozřejmostí je zajistění dopravy, odborná montáž do připraveného výkopu (po dohodě je možné zajistit rovněž potřebný výkop nebo stavební dozor) a následný servis (včetně odběrů a analýzy vzorků).

Naším mottem je : "V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA".

Díky využití fyzikálních zákonů není třeba žádná řídící jednotka, která je nákladná, poruchová a zvyšuje provozní náklady. 

  • Příznivé ceny čistíren a kvalita přímo od výrobce
  • Více než 24 let funkční a v praxi ověřené výrobky
  • Snadná manipulace a montáž s čistírnou
  • Volitelný úhel nátoku a výtoku čistírny
  • Průtoková jednotka, která se nepřeplní není třeba předimenzovávat
  • Samonosné usazení bez potřeby obetonování
  • Nízké náklady na energii a min. obsluha
  • Vysoká účinnost čištění
  • Provoz čistírny odpadních vod bez výrazného zápachu


Čistírna odpadních vod
Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)