Formuláře k vyřízení povolení na domácí čistírnu odpadních vod

Už nemusíte pro formuláře jít na úřad, formuláře máme ke stažení. Formuláře jsou seřazený, tak jak je budete potřebovat. Nejaktuálnější verze formulářů naleznete na těchto webových stránkách zakonyprolidi.cz.

 

Formuláře – stavební úřad

Jako první budete vyřizovat umístění stavby, to se vyřizuje na stavebním úřadu. Máte na výběr mezi dvěma způsoby. Buď územním rozhodnutím nebo územním souhlasem. Co se týče domovních čistíren odpadních vod, se nejčastěji využívá územní souhlas, protože je rychlejší a jednodušší.

Územní souhlas může stavební úřad vydat, jen pokud bude ČOV umístěna v zastavěném území nebo zastavěné ploše, pokud se podstatně nemění poměry v území, a pokud stavba nevyžaduje nové nároky na technickou infrastrukturu.

Pokud místo čistírny odpadních vod chcete jímku, tak musíte mít formulář k ohlášení stavby. Pořizovat jímku k domu nedoporučujeme, protože náklady na vývoz jsou za celý rok velmi vysoké.

 

Vodoprávní úřad – formuláře k vyřízení povolení ČOV

Formulář se bude lišit, podle toho, zda je čistírna hlášená na ohlášení nebo přes vodoprávní řízení a dále podle vypouštění přečištěné vody.

 

Vodoprávnímu úřad – ohlášení stavby

Mezi nejrychlejší způsob schválení je na ohlášení. Čistírna odpadních vod musí být certifikovaná a mít označení CE.

 

Řízení o povolení stavby a vypouštění vyčištěných vod

Pokud vodoprávní úřad nebude schvalovat přes ohlášení, bude proces poveden přes klasické vodoprávní řízení.

Formuláře se tedy budou lišit podle místa vypouštění přečištěné vody.

 

Vypouštění přečištěné vody do povrchových vod

 

Vypouštění přečištěné vody do podzemních vod

 

Vypouštění přečištěné vody do veřejné kanalizace

 

Kolaudace čistírny odpadních vod

Po skončení stavby čistírny jsme povinni vodoprávnímu úřadu nahlásit záměr čistírny odpadních vod, nejméně 30 dnů předem. Vodoprávní úřad udělá na daném místě kontrolní prohlídku.  Pokud je vše v pořádku, můžete zahájit provoz čistírny odpadních vod.

 

Prodloužení povolení k vypouštění odpadních vod

Povolení k vypouštění se uděluje pouze na určitou dobu. Většinou se setkáme s dobou 10 let.  Doporučujeme 6 měsíců před vypršením platnosti zažádat o prodloužení povolení na vodoprávním úřadu, úřad platnost prodlouží opět o 10 let.       

 

Chcete poradit?

  • Zavolejte nám na tel číslo.: +420 773 821 072
  • Napište nám: obchod@cistirna-jimka.cz
Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)