Samonosná nádrž, nádrž k obetonování a dvouplášťová nádrž

Samonosná nádrž

Se nemusí obetonovat, po instalaci jsou nádrže pochozí.

 

Plastová samonosná nádrž je vhodná do místa s lehčí zeminou a bez výskytu spodní vody a jílovité půdy. Samonosná nádrž odolá tlaku okolní zeminy. Je nutné se při instalaci řídit pokyny výrobce. Samonosná nádrž je po instalaci pochozí. Přes nádrž se nesmí jezdit autem nebo jiným motorovým vozidlem, ani v blízkosti. Pokud se nádrž musí instalovat do velké hloubky, je potřeba myslet na větší zátěž horní strany.

 

Nádrž k obetonování

Nádrž je vhodná do místa se statickým zatížením a také do místa, kde je půda jílovitá a vyskytuje se spodní voda. Nádrž se instaluje na vytvrdlou desku. Obetonovat se musí celý obvod nádrže, vnitřní vzpěry se také musí vybetonovat. Řídíme se podle pokynů výrobce. Vodou se napouští nádrž a zároveň se začíná s obetonováním, dochází tak k vyrovnáním tlaků. Vždy se řídíme pokynů a rad výrobce.

 

Dvouplášťová nádrž

Dvouplášťová nádrž je vhodná do místa, kde se vyskytuje spodní voda, jílovitá (písčitá) půda. Dvouplášťová nádrž má mezipláští, ve kterém je výztuha z ocelového drátu, kam se nasype betonová směs. Nádrž na spodní straně má výztuhy, které se usadí do betonu s ocelovými pruty. Mezipláští se vybetonuje a poté se obetonuje horní strana nádrže, voda v nádrží musí být u horní strany. Opět se řídíme podle výrobce nebo statika.

Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)