Plýtvání vody

Voda v bazénech, zalévání zahrady a mnoho dalšího, kde spotřeba vody je velmi vysoká, přitom existují způsoby, jak využít přírodní zdroje. V celé Evropě je Česká republika na předních pozicích v počtu bazénů na hlavu.

  

Výhodou je shromáždění dešťové vody, která se využije na zalévání zahrady, mytí auta, úklid, splachování toalety a také sprchování. Využitím dešťové vody ušetříte ročně několik tisíc korun. Retenční nádrž na dešťovou vodu je skvělou volbou pro lidi, kteří chtějí využívat výhody dešťové vody. Dešťová voda je vhodnější na zalévání než voda z vodovodu, obsahuje dusík, oxid uhličitý a další důležité látky.

 

Místo bazénu je vhodná alternativa přírodní koupací jezírko, který má samočistící proces, díky rostlinám. Jezírko je tedy ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Pokud vlastníte bazén je lepší vodu pravidelně čistit, místo častého vypouštění a napouštění vody. Do domácnosti je možnost pořízení úsporných spotřebičů jako např. pračky, myčky a jiné, za každý rok se ušetří několik litrů vody. Dále existují baterie, které jsou úsporné. Nejvíce vody spotřebujeme na hygienu (mytí rukou, sprcha atd.)

 

Jak neplýtvat vodou?

  • Kontrola toalety, zda neteče
  • Sprchování kratší dobu
  • Úsporné hadice a baterie
  • Vypínání vody u osobní hygieny
  • Při vybírání pračky volte tu šetrnou
  • Potraviny vařte v úměrném množství vody

 

Rad, jak ušetřit za vodu je mnohem více, je jenom na Vás, kterou si zvolíte.

Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)