Varianty septiků

K instalaci tříkomorového septiku a dočišťovacího filtru je nutné si zařídit stavební povolení. Nejprve je potřeba si zvolit správnou variantu. U samonosného tříkomorového septiku je velmi rychlá instalace, tříkomorový septik k obetonování je vhodný v místech s vysokým statickým zatížením. Dvouplášťové tříkomorové septiky jsou vhodné do záplavových oblastí nebo do míst s výskytem spodní vody. Je potřeba pořádně promyslet všechny možné varianty, která by byla nejvhodnější.

 

 

Betonové septiky

 

Betonové septiky byly běžné, ale postupem času je nahrazují plastové septiky.  Doposud jsou septiky z betonu používány. Dají se použít hned po instalaci, provoz je skoro bez údržby a není náročný na obsluhu. Vše zmíněné, ale platí i na variantu z plastu. Betonový septik je velmi odolný proti zatížení, proti tlaku zeminy a také proti vibracím např. od aut. Nevýhoda u betonových septiků je, že postupem času začne propouštět vodu.

 

Plastové tříkomorové septiky

 

Plastové tříkomorové septiky oproti betonovým mají delší životnost, a to díky naprosté vodotěsnosti a odolnosti proti agresivním látkám ve fekální vodě. Plastová nádrž z kvalitního materiálu např. polypropylen, svou pevností a odolností se s betonem nedá srovnávat.

  

 

Plastové nebo betonové?

 

Plastové tříkomorové septiky se v dnešní době upřednostňují, protože jsou velmi spolehlivé, při užívání nevznikají žádné komplikace. Pokud se momentálně rozhodujete mezi plastovým a betonovým septikem, tak právě plastové tříkomorové septiky jsou nejlepší volbou!

 

Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)