Proč je lepší využívat plastové nádrže proti betonovým na dešťovou vodu

Existuje několik důvodů, proč by se mohlo zdát lepší využívat plastové nádrže na dešťovou vodu než betonové:

  1. Váha: Plastové nádrže jsou obvykle mnohem lehčí než betonové. To znamená, že jsou snadněji přenosné a instalovatelné. Betonové nádrže jsou na druhé straně mnohem těžší a potřebují speciální techniku k instalaci, což může být nákladné a zdlouhavé.

  2. Údržba: Plastové nádrže jsou obvykle méně náchylné k prasklinám nebo škrábancům, což znamená, že jsou méně náchylné k průsakům a únikům. Jsou také snadněji čistitelné a udržovatelné.

  3. Doba instalace: Instalace plastových nádrží obvykle trvá mnohem méně času než instalace betonových nádrží. To může znamenat, že náklady na instalaci jsou nižší.

  4. Flexibilita: Plastové nádrže jsou obvykle mnohem flexibilnější než betonové. To znamená, že mohou být snadněji přizpůsobeny různým velikostem a tvarům.

  5. Cenová dostupnost: Plastové nádrže jsou obvykle cenově dostupnější než betonové, což může být důležité pro ty, kteří mají omezený rozpočet.

Samozřejmě, každá možnost má své výhody a nevýhody a je důležité zvážit své konkrétní potřeby před tím, než se rozhodnete, zda zvolit plastovou nebo betonovou nádrž na dešťovou vodu.

Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)