Retenční nádrž na dešťovou vodu a jakou velikost vybrat?

Velikost retenční nádrže na dešťovou vodu, kterou je vhodné vybrat, závisí na několika faktorech, jako je velikost střechy, úroveň srážek v dané oblasti, požadavky na spotřebu vody a další faktory. Nicméně, existují některé obecné rady, které by vám mohly pomoci vybrat správnou velikost retenční nádrže na dešťovou vodu:

  1. Určete množství dešťové vody, které potřebujete - zvažte, kolik dešťové vody budete potřebovat pro zalévání zahrady, mytí auta, splachování toalet, apod. Tento údaj vám pomůže určit, jak velkou retenční nádrž budete potřebovat.

  2. Zjistěte, jaké jsou průměrné srážky v dané oblasti - existují různé zdroje informací o průměrných srážkách v různých oblastech. Tyto údaje vám pomohou odhadnout, kolik dešťové vody budete moci zachytit a uchovat.

  3. Zvažte velikost střechy, ze které budete dešťovou vodu zachytávat - čím větší střecha, tím více dešťové vody budete moci zachytit.

Na základě těchto informací můžete vypočítat, jakou velikost retenční nádrže budete potřebovat. Pokud si nejste jisti, jak velkou retenční nádrž potřebujete, je nejlepší se poradit s odborníkem v oblasti instalace retenčních nádrží na dešťovou vodu.

Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)