Proč si pořídit domovní čistírnu odpadních vod místo jímky?

Existuje několik důvodů, proč by mohlo být lepší si pořídit domovní čistírnu odpadních vod (ČOV) namísto jímky:

  1. Ekologické důvody: ČOV umožňuje čistit odpadní vody předtím, než jsou vypuštěny zpět do přírody. To může výrazně snížit negativní dopad na životní prostředí a ochránit přírodní zdroje. Jímka, na druhé straně, pouze uchovává odpadní vodu a vypouští ji do půdy, což může mít negativní dopad na podzemní vody a další zdroje.

  2. Zdravotní důvody: ČOV dokáže odstranit nejen těkavé látky a nečistoty, ale také bakterie a viry. To může pomoci snížit riziko vzniku zdravotních problémů spojených s odpadními vodami, jako jsou průjmy a další střevní infekce.

  3. Hospodářské důvody: S využitím ČOV můžete ušetřit na nákladech za vodu a poplatcích za její odvádění. Pokud máte jímku, budete pravděpodobně muset pravidelně platit za svoz a odvoz odpadních vod, což může být finančně náročné.

  4. Praktické důvody: ČOV se často umísťuje pod zem, což uvolňuje místo na pozemku a umožňuje vám využít prostor pro jiné účely. Jímky jsou obvykle umístěny na povrchu a mohou zabírat velkou část vašeho pozemku.

Celkově lze říci, že pokud hledáte ekologické, zdravotní a hospodářské řešení pro čištění odpadních vod z vašeho domu, mohla by být domovní čistírna odpadních vod vhodnou volbou namísto jímky.

Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)