Biologický tříkomorový Septik samonosný kruhový - 8m³

Kód: SEPTIK8S
Český produkt
ZDARMAZDARMA
3 Trikomorovy septik 1
42 647 Kč
Skladem
Držák na čerpadlo ?
Nástavec ?
Můžeme doručit do:
28.6.2024

✅Osvědčená a patentovaná konstrukce septiku

✅Rychlá a jednoduchá instalace septiků bez nutnosti obetonování

✅Plastové septiky mají extrémně dlouhou životnost (několik generací)

✅Plastové septiky splňují všechny požadavky ČSN A EN

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis plastového tříkomorového septiku kruhový - 8 m³

Septik samonosný kruhový - objem 8 m³

Tento samonosný plastový tříkomorový septik doporučujeme instalovat v místech s klasickým podložím, kde je lehká sypká zemina s kameny a kamínky bez výskytu spodní vody. Co se týče instalace septiku, jedná se zde o nejrychlejší a nejjednodušší způsob. Tento septik usadíte na ztvrdlou, asi 15 cm vysokou, betonovou desku a po jeho obvodu obsypete přesátou zeminou nebo pískem.

Montážní návod k instalaci samonosného plastového septiku naleznete zde.

Nedoporučujeme instalovat samonosné produkty v místech, kde lze předpokládat působení vnějších tlaků (blízkost pojezdových cest, vsakovací nádrže atd.) a to z důvodu jejich případného poškození. Statika septiku je zajištěna jeho konstrukcí (plastové výztuhy horní desky, prstence a vnitřní vzpěry), kde maximální nosnost zeminy nad horní deskou je 30 cm. Pokud budete potřebovat plastový samonosný septik uložit hlouběji (např. z důvodu spádu nátokového potrubí), musí statik navrhnout nad septikem vytvoření stavebního opatření s přihlédnutím na plánované zatížení vrchní strany. Po instalaci je samonosný plastový septik pouze pochozí.

Součástí septiku je nátok a odtok (DN 100-150 dle volby zákazníka), revizní komín s průměrem 60 cm ve výšce 30 cm a plastový krycí poklop.

Po vytvoření objednávky, obdržíte následně mailem technický nákres (schéma),ve kterém si zadáte požadovanou polohu, výškové umístění, průměr nátoku, výšku revizního komínu a případně další požadavky. Takto zpracované schéma zašlete zpět na mail dodavatele, které slouží pro potřeby technika výroby. 

Septik je opatřen úchyty pro usnadnění manipulace - viz. montážní návod a technický nákres v sekci Certifikáty a montážní návody.

 

Technické parametry:

Objem 8000l / 8 m³

Výška 2200 mm

Vnitřní průměr 2300 mm

Výška výztuhy 10 cm

Revizní komín průměr 60 cm

Výška revizního komínu 30 cm

Váha 200 kg

 

K septiku obdržíte všechny potřebné dokumenty pro kolaudaci, tj. záruční list, protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti septiku, prohlášení o shodě a montážní návod.

V případě instalace a užívání septiku je nutné dle zákona o odpadních vodách, podat na příslušném úřadě žádost o stavební povolení k "povolení k vypouštění odpadních vod". Jedná se tak z důvodu vypouštění odpadních vod ze septiku do vod povrchových. Septik je považován v rámci výše uvedeného zákona o odpadních vodách za 1. stupeň přečištění odpadních vod. Doporučujeme za septik napojit zemní pískový filtr, který má funkci 2. stupně požadované filtrace. Následně můžete takto přečištěnou odchozí vodu ze zemního pískového filtru vypouštět do kanalizace, vsaku nebo napojením na retenční nádrž použít případně na mytí zahradního náčiní nebo jako zálivku zeleně a pod.. 

Plastové samonosné septiky Kraťas plast jsou vyráběny z primárního polypropylenu - prvoplastu bez příměsi recyklátu, stejně jak je to u konstrukčního a technického polypropylenu.

Primární polypropylen dodává výrobce v široké škále barev dle RAL. U nádrží z primárního polypropylenu klient obdrží certifikát materiálu, který zaručuje prvotřídní kvalitu a jeho požadované fyzikálně mechanické vlastnosti. Garantuje dlouhodobou životnost plastových nádrží vyrobených z tohoto typu plastu - více info zde.  

Nástavec revizního komínu a zamykání revizního komínu je možné objednat v sekci "Doplňkový sortiment".

Informace k platbě (možné varianty úhrady a způsobu dodání septiku) naleznete zde.

 web septik samonosny 8m3

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologický tříkomorový septik samonosný
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 120 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Čistírny odpadních vod Vladimír Krátký

Společnost Vladimír Krátký má dlouholetou tradici v oblasti plastové výroby. Jsme držitelem vlastního výrobního patentu a čistírny odpadních vod neboli čov nejen vyrábíme, ale také prodáváme! Dále se specializujeme na plastovou výrobou na zakázku a dokážeme z plastu na přání klienta vyrobit jakýkoliv výrobek. (Čistírny odpadních vod, Jímkyseptikyžumpy, Odlučovače ropných látek tuků, Revizní šachty, akumulační a přečerpávací nádrže, Čerpací šachty)

 

Po více než 990realizovaných montážích máme mnoho praktických zkušeností a dokážeme Vám pomoci vybrat vhodnou technologii, navrhnout vhodný způsob likvidace odpadních vod. Umíme poradit a ušetřit Váš čas i peníze. Na přání zákazníka zajišťujeme komplexní služby, dodávku na klíč od návržení vhodné technologie, výběr ideálního umístění, včetně vyžadovaných podkladů (vyřízení povolení, projektová dokumentace, hydroposudek). Samozřejmostí je zajistění dopravy, odborná montáž do připraveného výkopu (po dohodě je možné zajistit rovněž potřebný výkop nebo stavební dozor) a následný servis (včetně odběrů a analýzy vzorků).

Naším mottem je : "V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA".

Díky využití fyzikálních zákonů není třeba žádná řídící jednotka, která je nákladná, poruchová a zvyšuje provozní náklady. 

  • Příznivé ceny čistíren a kvalita přímo od výrobce
  • Více než 24 let funkční a v praxi ověřené výrobky
  • Snadná manipulace a montáž s čistírnou
  • Volitelný úhel nátoku a výtoku čistírny
  • Průtoková jednotka, která se nepřeplní není třeba předimenzovávat
  • Samonosné usazení bez potřeby obetonování
  • Nízké náklady na energii a min. obsluha
  • Vysoká účinnost čištění
  • Provoz čistírny odpadních vod bez výrazného zápachu


Čistírna odpadních vod
Potřebujete poradit?
Vladimír Krátký
+420 773 821 072 (Po-Ne 9:00 - 21:00)